parodos logo 2004  |   2003  |   2002  |   2001  |   2000  |   1999  |   1998  |   1997
logo
englishhomemail
fonas
 

Pagrindiniai rėmėjai:

BlueBridge

Microsoft

Siemens

Omnitel

Rėmėjai:

BOD

Oracle

akelote

„Infobalt“ dienraštis:

Lietuvos Žinios

„Infobalt“ televizija:

Lietuvos Televizija

„Infobalt“ radijas:

Lietuvos radijas

Reklama:

JCDecaux

Organizatorius:

Infobalt

Rangovai:

Visus Plenus   Litexpo

 

 

Dėmesio!!! Tai archyvinė informacija!
Visi šioje svetainėje pateikti adresai, įkainiai ir kt. gali būti pasikeitę!

Parodos „Infobalt 2005“ metu įvyko jau ketvirtasis asociacijos „Infobalt“ organizuojamas geriausio lietuviško ITTE (informacinių technologijų, telekomunikacijų ir elektronikos) produkto konkursas. Pristatome jo nugalėtojus.

Parodos „Infobalt 2005“ metu įvyko jau ketvirtasis asociacijos „Infobalt“ organizuojamas geriausio lietuviško ITTE (informacinių technologijų, telekomunikacijų ir elektronikos) produkto konkursas. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti pažangių, konkurencingų ir perspektyvių ITTE produktų kūrimą ir gamybą Lietuvoje. Tuo pačiu tai puiki proga įvertinti lietuviškų firmų pasiekimus, įvairias tendencijas – tiek techniniais, tiek rinkodaros, tiek kt. aspektais - bei silpnas vietas.

Konkursui pristatytų produktų skaičius lyginant su praeitais metais nepasikeitė – 19. Tačiau, komisija išklausiusi jų pristatymus konstatuoja, kad lyginant su praeitais metais ženkliai išaugo pristatymų lygis, produktų įvairovė bei jų branda. Atsirado produktų, sukurtų mokslo, gamybos ir ITTE sektoriaus firmų realaus ir glaudaus bendradarbiavimo dėka. Nors ir ne ypač skaitlingai, bet dalyvavo ir valstybinis-biudžetinis sektorius.

Iš kitos pusės, būtina pažymėti, kad požiūris tiek į saugumo problemas bendrai, tiek į duomenų konfidencialumo išsaugojimą tebėra minimalistinis ir iš esmės formalus – pvz. dalies dalyvių nuomone pakanka, kad jungtis prie sistemos būtų galima (netgi nebūtina!) per koduotą Interneto kanalą (HTTPS) ir visos saugumo problemos tuo išspręstos. Tai labai aktuali Lietuvoje problema, kurios, sprendžiant pagal įvairius įvykius ir jų atgarsius, svarbos didžioji visuomenės dalis (ir netgi nemažai ITTE firmų) dar nesuvokė.

Kaip ir kiekvienais metais, būta produktų, kurie nors ir dėl vienų ar kitų priežasčių netiko į savo kategorijos nugalėtojus, tačiau išties buvo verti apdovanojimo. Tokiems produktams paprastai įsteigiamos specialios nominacijos, kurių šiais metais buvo trys:

  • Spec. nominacija „Metų perspektyva“ suteikta „SAS – automatizuoto sąmatų sudarymo sistemai“, pristatytai autorių grupės „Statybų ekonominiai skaičiavimai“ (SES), UAB „Constructus“ ir UAB „IN RE“. Tai išties labai įdomus produktas, kuriame jau įprasta sąmatų sudarymo sistema glaudžiai integruota su automatizuoto projektavimo sistema. Informacija iš greit ir paprastai padaromo objekto trimačio „eskizo“ perduodama į samatų sudarymo posistemę, kuri, pasiremdama normatyvų bazėmis, praktiškai automatiškai sudaro visą darbų sąmatą. Dar vienas, deja vis dar retokas Lietuvai, SAS ypatumas – ji kuriama iš karto trijų firmų pastangomis, rezultatus čia pat išbandant realiems statybų darbams. Visa tai leidžia tikėtis, kad užbaigus galutinį testavimą, šiuo produktu rimtai susidomės Lietuvos (ir ne tik) statybos firmos ir organizacijos.
  • „Metų drąsa“ skirta Lino Kulnio sukurtam ir pristatytam „Info-Transportui“. Vienas žmogus sukūręs atviro kodo programine įranga (MySQL, PHP) paremtą sistemą nedidelėms pervežimų firmoms ir ją pateikęs konkursui, metė iššūkį visoms ITTE firmoms, kurios dažnai turėdamos žymiai didesnius resursus, patirtį ir garsų vardą, kartais kiek atitrūksta nuo lietuviško smulkaus ir netgi vidutinio verslo realijų ir siūlo sistemas, paremtas tegu ir puikiais, tačiau nepateisinamai sunkiasvoriais (ir tuo pačiu – labai brangiais) produktais. Tai tikrai puikus pavyzdys tiek pavieniams entuziastams, tiek smulkioms firmoms - jie irgi pajėgūs sukurti reikalingą, konkurencingą produktą. Tai ženklas pirkėjams – pakankama jų poreikiams IT sistema nebūtinai turi būti paremta skambiais vardais ir lydima didžiulių, nežinia kada atsipirksiančių išlaidų vien sistemos bazei. Ir tai puiki medžiaga didžiųjų firmų strategų apmastymams.
  • „Metų alternatyva“ skirta „Atviro kodo Lietuvai“ entuziastų sukurtam ir pristatytam „Baltix GNU/Linux“. Dažnas yra girdėjęs apie paslaptingąjį Linux, besikėsinantį į Windows karaliją, atviro kodo programas, kurios išties nieko nekainuoja, tačiau būtinybė visa tai įdiegti į savo kompiuterį, kam reikia žinių ir laiko, bei abejonės, kad po tokio eksperimento galima likti be nieko, buvo rimta kliūtis. „Baltix“ atveju pakanka tik noro. Užtenka leisti kompiuteriui pasikrauti iš CD ir galima, nebijant „ką nors sugadinti“, išbandyti tiek patį Linux, tiek gausybę taikomųjų programų, kurių komerciniai analogai kainuotų keliolika tūkstančių litų. Prieš tai naudota operacinė sistema, programos ir duomenys lieka savo vietose ir nėra jokių problemų užsimanius sugrįžti prie jų.

Kategorijose „aparatinė įranga“, „mokslas“, „outsourcing“ buvo pateiktas nepakankamas produktų skaičius ir nugalėtojai jose nebuvo renkami.

  • Kategorijoje „programinė įranga“ už PĮ, kuri tiksliausiai ir geriausiai atitinka didelio, iki šiol savo reikmėms neturėjusio vietinės kilmės PĮ, rinkos segmento poreikius, geriausio produkto titulas skirtas UAB „Straujos prekybos sistemos“ pristatytai „restoranų apskaitos ir valdymo sistemai Presta“. Labai džiugu, kad jos autoriai nepabūgo jau „nusistovėjusios“ padėties ir ryžosi atsikovoti kadaise be rimtesnio Lietuvos firmų pasipriešinimo atiduotą rinką.
  • Geriausio produkto titulą kategorijoje „informacinės sistemos“ laimėjo specializuota IS, turinti labai plačias panaudojimo mobilioje informacinėje visuomenėje galimybes – nuo tvarto iki atominės elektrinės. Tai „Connecty™ įrenginių valdymo ir stebėjimo sistema“ pristatyta UAB „Europos telemetrijos servisas“. Tai tarpusavyje suderintų programinių ir aparatinių modulių rinkinys. Programinė modulių stebėjimo ir valdymo įranga paremta nusistovėjusiais standartais ir labai paprastai integruojasi į visuotinai naudojamas programas – pvz. Excel. Galimybė duomenis gauti ir perduoti per GSM modemą – t.y. paprastu mobiliuoju ryšiu – sudaro labai palankias sąlygas pavieniams asmenis ar nedidelėms įstaigoms ar įmonėms – nereikia jokių specialių laidinio ar radijo ryšio linijų. Visa tai leidžia panaudoti „Connecty“ tiek pirtelės įjungimui SMS žinute, tiek didžiulių industrinių kompleksų stebėjimui ir valdymui.
  •  „El.paslaugos“ kategorijoje laimėtoja pripažinta aukšto technologinio lygio, ženkliai prisidedanti prie mokslui imlios gamybos ir tuo pačiu mokslo plėtros Lietuvoje bei turinti dideles eksporto galimybes „Elektroninė mokslinių skaičiavimo paslauga – NullGRID“ pristatyta UAB „B.G.M.“ ir VU Matematikos ir informatikos fakulteto. Nors skaičiavimo technika tobulėja svaiginančiais tempais, mokslo poreikis superkompiuteriams yra didžiulis ir netgi tebeauga. Superbrangių superkompiuterių vietą dabar užima paskirstyto skaičiavimo sistemos, kai skaičiavimai išdalinami iš karto visam kompiuterių „telkiniui“. Verta pažymėti, kad „NullGRID“ autoriai ne tik suteikė gerą paspirtį išgyvenančiam ne pačius geriausius laikus Lietuvos mokslui, bet ir ryžosi nusižengti „savaime suprantamai“, pakankamai plačiai paplitusiai ir ... ženkliai apribojančiai firmų galimybes nuostatai – „investicijos turi sugrįžti nedelsiant“. „NullGRID“ – tai investicija į pakankamai tolimą perspektyvą ir gali būti pavyzdžiu daugeliui firmų (ne tik ITTE sektoriaus).

Bendrosios nominacijos, kurioje dalyvauja visi konkursui pateikti produktai, - „metų produktas informacinei visuomenei“ komisija, atsižvelgusi ir į nominacijos specifiką, ir į labai vertus šio titulo parodos ir forumo eksponatus, kurie, deja, konkurse nedalyvavo, nusprendė neskirti. 

2005-11-10

 
     
INFOBALT: Vokiečių g. 28/17–16, 2001 Vilnius. Tel. 8 5 262 26 23, faksas 8 5 262 26 29, el. paštas: office(eta) infobalt.lt Viršus
Copyright © asociacija „Infobalt“, visos teisės saugomos