parodos logo 2004  |   2003  |   2002  |   2001  |   2000  |   1999  |   1998  |   1997
logo
englishhomemail
fonas
 

Pagrindiniai rėmėjai:

BlueBridge

Microsoft

Siemens

Omnitel

Rėmėjai:

BOD

Oracle

akelote

„Infobalt“ dienraštis:

Lietuvos Žinios

„Infobalt“ televizija:

Lietuvos Televizija

„Infobalt“ radijas:

Lietuvos radijas

Reklama:

JCDecaux

Organizatorius:

Infobalt

Rangovai:

Visus Plenus   Litexpo

 

 

Dėmesio!!! Tai archyvinė informacija!
Visi šioje svetainėje pateikti adresai, įkainiai ir kt. gali būti pasikeitę!

Transporto elektroninės kortelės pakeis popierinius autobusų ir troleibusų bilietus, kuriuos reikėdavo pažymėti, išmušant juose skylutes. Šio projekto vykdytojai mano, kad sukurta infrastruktūra neabejotinai sudarys sąlygas e-paslaugų plitimui atsiskaityti mikroautobusuose, priemiestiniuose autobusuose, traukiniuose, parkavimo vietose, taksofonuose, smulkių prekių automatuose, spaudos kioskuose ir pan.

 Šiuo metu rengiamasi pradėti elektroninių bilietų ir informavimo sistemų viešajame transporte projektą, vykdomą pagal Lietuvos 2004-2006 metų bendrojo programavimo dokumento 3.3 priemonę "Informacinių technologijų paslaugų ir infrastruktūros plėtra" pogrupį “Viešosios  elektroninės paslaugos“. Bendra projekto vertė viršija 19 mln. Lt, lėšas skiria Europos Sąjunga, Lietuvos vyriausybė bei didžiųjų miestų Savivaldybės (Vilnius, Kaunas, Klaipėda).

Vykdant projektą, trijose Lietuvos miestuose bus įdiegta apmokėjimo už važiavimą viešuoju transportu nekontaktinių kortelių pagalba trijų Lietuvos miestų viešajame transporte sistema ir keleivių informavimo sistema.

Tokia pirmą kartą Lietuvoje diegiama moderni identifikavimo ir atsiskaitymo infrastruktūra yra aktuali ne tik Savivaldybių viešajam transportui  ir juo besinaudojančių keleivių teikiamų paslaugų patogumui gerinti. . Pasaulio valstybių tokių projektų realizavimo patirtis rodo, kad kortelės gali tarnauti kaip mokinio ir studento pažymėjimas, bibliotekos skaitytojo, turisto kortelės, miestiečio identifikacijos e-dokumentas ir pan.

Projekto apimtyje realizuota identifikavimo ir atsiskaitymo sistema  įgalintų užtikrinti vartotojų saugų autorizavimą bei paslaugų apmokėjimą Internetu, kas sudarytų sąlygas informacinių technologijų bendrovėms  kurti ir diegti paslaugas Lietuvos gyventojams bei sukurtus ir išbandytus produktus eksportuoti.

"Manome, kad  Lietuvai labai svarbu pasirinkti tokį sprendimą, kuris butų saugus, patikimas  ir orientuotas į e-paslaugų, tuo pačiu ir informacinės visuomenės plėtrą. Tai atitinka Europos Sąjungos siekius, įvardintus Lisabonos strategijoje", - teigia "Infobalt" viceprezidentas Virginijus Jasaitis.

Džiugas Juknys, asociacijos "Infobalt" direktorius, sako, kad šiandieną technologijos tampa paslaugų įrankių. Technologijos pačios savaime jau neatlieka tokios funkcijos kaip anksčiau. Jos naudingos ir įdomios tik tuomet, kuomet integruojamos į naudingas, kasdienes paslaugas.

Daugelyje pasaulio miestų transporto kortelė perauga į e-miesto kortelę. Tarptautiniu  mastu šių problemų sprendimui yra įkurtas specialus forumas NFC, kuris apjungė šioje srityje dirbančias įžymias bendroves - Siemens, Nokia, Motorolla, Philips, SONY, VISA, MASTERCARD ir kt.  Taip siekiama derinti priimamus sprendimus, siūlyti standartus, įgalinančius tolesnę e-paslaugų plėtrą.

2005-10-06

 
     
INFOBALT: Vokiečių g. 28/17–16, 2001 Vilnius. Tel. 8 5 262 26 23, faksas 8 5 262 26 29, el. paštas: office(eta) infobalt.lt Viršus
Copyright © asociacija „Infobalt“, visos teisės saugomos